SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > 10 nejkrásnějších míst v ČR

10 nejkrásnějších míst v ČR

10 nejkrásnějších míst v ČR Česká republika je výjimečná v mnoha věcech. Proslavilo nás pivo, kontaktní čočky, lékařské technologie a také nádherná příroda a desítky zajímavých míst. Je to pár let, kdy se Česko začalo objevovat v katalozích zahraničních cestovních kanceláří - a to nejen kvůli Praze. Po celé naší zemi se nachází zvláštní, tajemná nebo jednoduše hezká místa, která stojí za to v Česku navštívit. Našli jsme pro vás těch 10 nejkrásnějších.

1. Adršpach

Jen kousek od polských hranic leží malá obec s pěti sty obyvateli, do jejíž blízkosti se každoročně vydávají tisíce turistů. Nachází se zde totiž monumentální útvar Adršpašsko-teplických skal, jenž od 18. století fascinuje návštěvníky svou neobvyklostí. V areálu můžete obdivovat kromě pískovcových skal také skalní jezírko a přírodní vodopád. Nachází se zde také zřícenina hradu a pohádkové scenérie, které byly použity například ve filmu Letopisy Narnie. Skrze skály je veden turistický okruh, případně můžete místo prozkoumat na vlastní pěst.

2. České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko je fascinujícím místem k trávení volného času. Kromě rozmanité přírody se v parku nachází několik zajímavých skalních soutěsek a staveb. Nejikoničtějším místem je rozhodně Pravčická brána, o níž existuje zmínka již z roku 1410 a jedná se o největší pískovcovou skalní bránu v celé Evropě. Hned vedle stojí zámeček Sokolí hnízdo, jehož původní interiér se zachoval dodnes a v němž je rovněž zřízeno muzeum.

3. Jeseníky

Rozsáhlá oblast plná čisté přírody, to jsou Jeseníky. Především pro cyklisty a výletníky na kole je projížďka pro perfektně značených trasách opravdovým zážitkem, avšak také při pěší turistice či pobytu si přijdete na své. Jeseníky totiž oplývají nejen krásnou faunou, ale také množstvím rozhleden, naučných stezek, muzeí, hradů, zámků a zřícenin. Jde o vynikající lokalitu pro rodinné výlety.

4. Lednice

Jihomoravská obec Lednice a k ní náležící Lednicko-valtický areál je vyhledávaným turistickým místem. Od první zmínky o tomto téměř dvou a půl tisícovém městečku uběhlo téměř 800 let a nabízí návštěvníkům krásné historické prostředí. Především v letních měsících je posezení na místním Zámeckém náměstí skutečně okouzlující. Lednicko-valtický areál je součástí světového kulturního dědictví UNESCO a nabízí k obdivu množství fascinujících staveb – například Apollonův chrám, zámek Belvedér či 23 metrů vysoký obelisk a mnoho dalších.

5. Kroměříž

Město Kroměříž je často nazýváno Hanácké Athény a toto přirovnání je více než trefné. Je centrem kultury a místní zámek se pyšní nádhernými udržovanými zahradami. Mimo jiné také díky svému značně zachovalému historickému rázu bylo vyhlášeno nejkrásnějším městem Česka. Zahlédnout jej lze v mnoha tuzemských i zahraničních filmech.

6. Znojmo

Hlavní město vína se nachází jen pár kilometrů od rakouských hranic. Po rozsáhlých rekonstrukcích a snaze o zachování historického jádra si ve Znojmě zacestujete v čase. Rozhodně největším tahákem je však legendární místní vinobraní plné kostýmů, představení, stánků s rukodělnými výrobky, divadel... a samozřejmě vynikajícího vína. Pokud vám víno nechutná, můžete si užít neméně zábavné okurkobraní, které odkazuje na další produkt, kterým Znojmo proslulo – nakládané okurky.

7. Macocha

138,4 metrů hluboká propast, nacházející se v Moravském krasu, je nejhlubší přírodní propastí ve střední Evropě. Divoká a nespoutaná příroda je nádherná na pohled a místní stezky s odborným výkladem průvodců vás okouzlí. Mimo propast je Moravský kras proslulý krápníkovými jeskyněmi a projížďkami na loďkách po podzemní řece Punkvě skrz Punkevní jeskyně.

8. Mohelenská step

Jediná step v Česku se nachází v blízkosti obce Mohelno na Vysočině. Tvoří ji rozsáhlá hornina hadec, která je krásná na pohled, nicméně je natolik nevhodná pro život rostlin i zvířat, že se na ní uchytí jen málo z nich. Právě díky těmto vlastnostem můžeme i v naší zemi obdivovat podivuhodný vzhled stepi, na níž se čas od času prožene vzácný svišť. Místo je proslulé svým klidem a je vyhledáváno k relaxaci a hledání inspirace k umělecké tvorbě. Perfektní místo k vypnutí z chaosu velkoměsta.

9. Vlkovská poušť

Jen kousek od Veselí nad Lužnicí se nachází v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko písečný přesyp, který evokuje poušť. I když jde o malý kousek země, jedná se o nezvyklý pohled, především když si uvědomíte, že jste stále v Česku. Vítr z písku tvoří dunu, ve které rostou suchomilné rostliny nahoprutky, jež jsou extrémně ohrožené. Pokud tedy chcete na chvíli zabořit nohy do písku, u Vlkova máte možnost.

10. Mikulov

Město jako z pohádky. To je Mikulov. Již z dálky dominuje okolí na skále posazený barokní zámek. Ten na mikulovském náměstí doplňuje barokní kostel sv. Anny s působivou Dietrichsteinskou hrobkou ze 17. století. Nezapomeňte navštívit také židovskou čtvrť s jedinou moravskou synagogou tzv. polského typu, kde si můžete prohlédnout expozici Rabi Löw a židovská vzdělanost na Moravě. Stejně jako Znojmo je i Mikulov městem vína a pořádá se tu každoroční vinobraní.Slevový server garantuje: