SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > 4 tipy na výlety na Moravě

4 tipy na výlety na Moravě

4 tipy na výlety na Moravě Na území historické země Moravy, osídlené více než třemi miliony obyvatel, se nachází nespočet fantastických a velmi zajímavých míst, včetně překrásné přírody, pohostinných lidí a množství památek z dob Velké Moravy - první říše Slovanů.

Kromě již běžně hojně navštěvovaných atrakcí, jako je zámek v Lednici nebo vinobraní ve Znojmě, nabízí k objevování také místa, která na první pohled nejsou přitažlivá pro turisty, kteří čekají pouze procházku po zámeckých zahradách nebo veselý program pro děti.

Vybrali jsme pro vás čtyři nepříliš známá místa Moravy, která jsou zajímavá... tak trochu jinak.

Jevišovice

Jevišovice nedaleko Znojma jsou oficiálně nejmenším městem v Jihomoravském kraji a právem se řadí mezi nejmalebnější místa na jižní Moravě. Snad právě proto si jej často vybírají filmaři k natáčení pohádek a historických filmů. Není se čemu divit, úzké uličky, malé domky naskládané jeden vedle druhého a monumentální gotický hrad, přestavěný na zámek vytváří úžasnou atmosféru ke strávení pohodové dovolené.

Pro milovníky zvláštností je v zámku možné vidět křeslo potažené lidskou kůží.

Adamov

Pravděpodobně nejrozporuplnější město (nejen) na Moravě je slavné díky kontrastu umístění do malebné přírody poblíž Moravského krasu a neúprosné socialistické architektuře.

Nejedná se tedy úplně o výlet pro rodiny, nýbrž pro nadšence, kteří se chtějí nabažit této podivné atmosféry paneláků topících se v mlze z okolních lesů. Pro výlety do zmíněného Moravského krasu se tak Adamov stane dobrým záchytným bodem.

Kamenná kolonie

Brněnská Kamenná čtvrť vznikla nelegálně v průběhu dvacátých let minulého století ve starém kamenolomu a při její návštěvě si člověk připadá jako ve městě trpaslíků.

Původní domky ne vyšší než dva metry, nalepené k sobě tak těsně, že se do nich vejde jen jedno okno, jsou skutečně pozoruhodnou ukázkou stavby svépomocí. Nynější obyvatelé tak osidlují více takových domků dohromady a čtvrť se stala nutnou návštěvou při každém výletu do Brna.

Bouzov

Na Bouzově okouzlí především stejnojmenný snový hrad. Je to právě on, který fascinuje osobnosti naší i zahraniční historie a také tisíce turistů, kteří jej každý rok navštíví.

Přestože hrad pochází původně ze začátku 14. století, svou současnou romantickou podobu získal až o 600 let později a měl se dokonce stát sídlem nacistických jednotek SS. Pár kilometrů odtud se nachází město Loštice, proslavené výrobou olomouckých tvarůžků.

Další inspiraci najdete v aktuální nabídce slev na pobyty a výlety na Moravě.
Zjistěte, zda to na Moravě opravdu vypadá jako ve filmech.Slevový server garantuje: