SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > 4 tipy na výlety v Česku

4 tipy na výlety v Česku

4 tipy na výlety v Česku Vysedávat doma u televize už vás omrzelo, všechny knihy z knihovny jste přečetli a hraní Člověče, nezlob se není taková zábava jako dřív? Nejvyšší čas vyrazit na výlet! Turistika a výlety za poznáním i zábavou táhnou ven s příchodem slunečných dnů stále více lidí. Česká republika je natolik rozmanitá, že si na své přijdou skutečně všichni. Možná nemáme moře, ale co se týče trávení volného času, je vždycky spousta zajímavých míst, kde ho strávit.

Máme pro vás tipy na výlety v Česku – stačí si jen vybrat, za čím chcete vyrazit!

1. Do lesa

Pokud patříte mezi fanoušky houbaření, objímání stromů či se chcete přesvědčit, jak opravdu voní les (s osvěžovačem vzduchu v batohu pro porovnání), určitě víte, že někde poblíž je nějaké to uskupení stromů, které může tyto vaše choutky ukojit.

Pokud však toužíte po skutečně definitivním zážitku z lesa, není pro vás jiná alternativa, než Šumava. Na území Šumavy se nachází nespočet dechberoucích míst. Malebná údolí, husté jehličnaté lesy, čistá jezera a řeky, skály a dobře značené turistické trasy lákající k procházce. Leží tu také jeden z mála českých pralesů – Boubínský prales, skrze který vede naučná stezka.

2. Na kolo

V cyklistickém dresu i spíte? O své kolo se staráte, jako by to bylo Bugatti Veyron?

Tak přesně pro vás je jako stvořená Labská cyklostezka. Jedná se o docela náročnou trasu z Prahy do Drážďan. Přes 175 kilometrů dlouhá trasa je opravdovou zkouškou pro každého milovníka "kolistiky" a odměnou nabízí cestu zajímavými lokalitami včetně průjezdu bývalými Sudetami. Jde tedy také o určitou historicky naučnou stezku.

3. Za kávou

Co mají společného vrcholoví manažeři, matky, ajťáci, studenti a hipsteři? Závislost na kofeinu, a to především ten obsažený v kávě.

A pokud v Česku existuje město, které by se dalo nazvat "svatyní kávy", tak je to Brno. Letní atmosféra v Brně je nepopsatelná, hlavně tedy večer. V posledních letech se zde vyrojilo tolik kaváren, že zvládnout pár z nich jen na jediné ulici je výzva jen pro ty nejotrlejší. Drtivá většina kaváren si praží vlastní kávu a nebo nechává dovážet vzorky z nejrůznějších koutů světa. Tak schválně – ochutnali jste někdy pravou sibiřskou kávu z mražených zrn se zmrzlinou?

4. Odpočívat

Žádné cestování, žádné chození. Občas každý potřebuje vypnout, vypadnout ze stereotypu, trochu se nechat hýčkat, pokud možno.

K tomu jsou jako stvořené wellness pobyty. Hotely, které tyto služby nabízejí, jsou rozesety po celém Česku a nabízejí nejrůznější odpočinkové procedury – sauny, vířivky, páru, masáže, bazény, lázně a mnoho dalších.

Ještě před několika lety stálo wellness poměrně dost peněz, ale v současnosti naštěstí naleznete pobyty i pro dva za více než dostupnou cenu. Stačí se třeba podívat na aktuální nabídku slev wellness pobytů v Česku.

Témata: pobyty, Česko


Slevový server garantuje: