SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Pět rad pro bezpečné nakupování na slevových portálech

Pět rad pro bezpečné nakupování na slevových portálech

5 tipů pro bezpečné nakupování na slevových portálech Když se u nás před pár lety objevily první slevové portály, byl to ohromný hit. Levněji chtěl nakupovat doslova každý. Léta většinu slevových portálů důkladně prověřila. Některé jsou s námi od začátku, jiné v konkurenci neobstály. Dnes už je bereme jako samozřejmost. Přesto bychom při nakupování měly být opatrní, ne každý slevový portál je opravdu kvalitní.

Sehnat levnou dovolenou pro celou rodinu nebo drahou polovičku překvapit luxusní večeří či příjemným wellness k narozeninám, k výročí či prostě jen tak. To jsou jedny z nejčastějších důvodů, proč lidé zabrouzdají na stránky českých slevových portálů. Někteří jsou s výsledkem spokojení, pro jiné je to důvod, proč už slevové portály nikdy nevyužít. Lze se vůbec negativním zkušenostem vyhnout? Jak?

1. Slevy pouze na ověřených portálech

Nakupování na slevových portálech je jako každé jiné nakupování. Chcete-li kvalitní zboží, obchodujte s kvalitními a ověřenými portály. Využívejte takové portály, které jsou velké, mají bohatou klientelu, spokojené zákazníky a především dobré reference. Vyhněte se všem portálům, které vůbec neznáte, a ani o nich nemůžete najít žádné relevantní informace či hodnocení. A už vůbec se nenechte na lákat na podezřele výhodnou nabídku.

2. Vybranou slevu si ověřte

Pozor si dávejte i na oblíbené triky obchodníků. Ti bohužel rádi nabízí slevy, které ale žádnými slevami nejsou. Původní cena může být značeně nadsazená. Než kliknete na tlačítko "koupit", věnujte pár minut detektivní činnosti a slevu si přověřte. Zjistěte si, za jaké peníze je výrobek, zboží či služba obvykle k dispozici, ať za něj ve slevě nezaplatíte mnohem více.

3. Zkontrolujte platnost voucherů

To se týká zejména služeb. Vouchery obvykle mívají délku platnosti (např. na 1 rok), ale někdy je omezená i samotná platnost voucherů. To se nejčastěji týká slev na pobyty. Levné vouchery tak nemusí platit během největší sezóny, ať už v létě nebo v zimě. Samozřejmostí je ohlídat si konec platnosti, abyste voucher neprošvihli úplně.

4. Čtěte, čtěte a ještě čtěte

Než zaplatíte požadovanou částku za vybranou službu či zboží, ještě jednou si důkladně přečtěte podmínky. To platí zejména pro nabídku a co vše zahrnuje. V ceně zlevněného zájezdu například nemusí být doprava apod. Nejste-li si jistí, bez obav se ptejte na vše, co vás zajímá. Jde přece o vaše peníze.

5. Vždy žádejte to, co jste si zaplatili

Zaplatili jste si privátní wellness se šampaňským, ale dostali jste pouze džbán ochucené vody? Zaplatili jste si penzion s možností využívat saunu, ale ta je zrovna mimo provoz? Braňte se.

Trvejte na splnění všeho, co jste si zaplatili, případně žádejte náhradu.

Slevový kupón si uložte nebo si jej pro jistotu vytiskněte, aby se vás poskytovatel služby nesnažil utáhnout na vařenou nudli, jak se říká.

Neriskujte a využijte našeho vyhledávače slev SlevyDnes.cz, kde najdete slevy od ověřených slevových portálů.Slevový server garantuje: