SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > 5 romantických míst, která si zamiluje každý pár

5 romantických míst, která si zamiluje každý pár

5 absolutně nejromantičtějších míst v Česku Leze na vás jaro a kvetoucí příroda všude kolem ve vás vyvolává šíleně romantické představy? Dejte na nás a vezměte svou milovanou polovičku na jedno nebo i všechna nejvíce romantická místa v Česku, na která nikdy nezapomenete. Vybrali jsme ta, která mají úžasnou atmosféru právě na jaře.

Praha - pro milovníky velkých měst

Praha dokáže být na jaře po čertech romantickým městem, stačí si vybrat ta správná místa. Toužíte-li po romantice v centru městě, rozhodně si zaskočte na Kampu označovanou jako Pražské Benátky. Městskou romantickou klasiku si vychutnáte při procházce zahradami Pražského hradu nebo na Vyšehradě.

Na své si přijdou také milovníci přírody. Jednoznačně nejromantičtějším pražským parkem je Grébovka s nabídkou vynikajícího vína a samozřejmě Petřín. Romantického bloumání si užijete také kolem Počernického rybníka s přilehlým zámeckým parkem. Zejména po ránu zde můžete spatřit kachny, potápky, rákosníky, moudivlčáky, ale i labutě a volavky.

Vyhlídka Máj - pro romantické výhledy

Kde jinde oslavit den zamilovaných než na vyhlídce Máj? Vyhlídka se nachází necelých 50 km od Prahy, záleží odkud vyrážíte, poblíž středočeské obce Teletín. Z parkoviště se na vyhlídku na vysoké skále dostanete za pár minut. Možná i proto je toto místo tak oblíbené.

Říká se, že právě z Máje je nejkrásnější výhled na řeku Vltavu, která v těchto místech protéká hlubokým skalnatým kaňonem a stáčí se do tvaru podkovy. Na denní době přitom nezáleží. A vlastně ani ročním. Výhledy jsou zde úchvatné prostě kdykoliv.

Lednicko-valtický areál - za romantickou krásou českých zámků

To by bylo, aby v našem výčtu romantických míst chyběl nějaký ten pěkný český zámek. Vybrali jsme jedinečně krásný zámek Lednice. Sám zámek o sobě je úžasným romantickým místem, pokud k tomu přidáte zámecký park a botanickou zahradu, budete doslova uchváceni. Díky rozlože 170 hektarů se zde můžete procházet několik dní v kuse a užívat si tak romantiky plnými doušky.

Punkevní jeskyně - romantika s nádechem tajemna

Už vás omrzely procházky a návštěvy zámků a hradů, byť krásných? Prožijte netradiční romantiku ve dvou při prohlídce nejznámějších českých Punkevních jeskyní, kterým vévodí propast Macocha. Pro správnou romantickou atmosféru si vyberte tajuplně vyhlížející brzké ráno a rozhodně nevynechejte projížďku po tajemné řece Punkvě. Ohromí vás nádhera a neuvěřitelný klid podzemních prostor.

Východ slunce na Sněžce - pro sportovní nátury

Pokud vám není cizí pěší turistika a to zejména po českých kopcích a horách, utíkejte do Krkonoš na Sněžku. Zapomeňte na obvyklou denní dobu, kdy je Sněžka zejména za krásného počasí a viditelnosti obsazená stovkami turistů, a raději si přivstaňte. Výsledek rozhodně stojí za to.

Východ na nejvyšší české hoře Sněžce patří k nejvíce romantickým zážitkům, které u nás můžete zažít. Stejně krásný je i západ, kdyby vám docházely nápady.Slevový server garantuje: