SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Jídlo > 6 pražských restaurací, které musíte navštívit

6 pražských restaurací, které musíte navštívit

6 pražských restaurací, které musíte navštívit Praha není jen město sta věží, ale rovněž nespočtu vynikajících restaurací s místní i zahraniční kuchyní, nabízejících vynikající pokrmy a gurmánské zážitky. České pohostinství vždy patřilo mezi špičkové a vybrat ze všech pražských restaurací ty nejlepší je nemožný úkol. Z naprostých špiček gastromapy hlavního města jsme pro vás vybrali několik zajímavých restaurací, které vás oslní svými pokrmy, originalitou i interiérem.

Zdenek's Oyster bar

Stylová restaurace zaměřená především na mořské plody a kaviár. Nabízí klidnou atmosféru a originální recepty, kombinující to nejlepší ze světové kuchyně. Prostředí restaurace je moderní, avšak klasické, podtržené až magickou ambientní hudbou, která v kombinaci s jemným přítmím navozuje pocit výjimečnosti. I tak se ale nemusíte bát přijít do restaurace v normálním oblečení. Na dresscode si tu nepotrpí – na fantastické jídlo však ano.

Alcron

Nestárnoucí legenda nejen pražských restaurací. Francouzský styl v kombinaci s prvorepublikovými prvky působí uceleně a kuchyně, nabízející tradiční i moderní pokrmy, již od roku 2013 obhajuje michelinskou hvězdu. Vysokou kvalitu jídla zajišťuje jméno Romana Pauluse, jednoho z nejlepších českých kuchařů.

Portfolio

Restaurace, která si kromě prvotřídní gastronomie potrpí i na kvalitní vína, to je Portfolio. Interiér restaurace v sobě snoubí minimalismus, dřevo a moderní užité umění značek Brokis, Situs a Hanák. Pokrmy jsou moderní, převládá evropská kuchyně ozvláštněná vytříbeným vkusem šéfkuchaře na kombinaci koření.

King Solomon

Židovská kuchyně patří mezi neodmyslitelnou součást Prahy a restaurace King Solomon posouvá pojem kvalitní ingredience na novou úroveň. Maso z vlastního chovu a suroviny ve většině případů v bio kvalitě se snoubí v neotřelých kombinacích speciálně školených kuchařů. Veškeré pokrmy z nabídky jsou vydatné a samozřejmě košer.

Art Nouveau Palace Hotel

Vrátit se zpět do starých časů, kdy pánové chodili s pěstěnými kníry a dámy zdobily honosné klobouky? Art Nouveau Palace Hotel vám tuto atmosféru štědře nabídne. Jak již z názvu vyplývá, interiér hotelové restaurace je nepřeplácaný, ucelený a nerušivý, dávající vyniknout kulinářských skvostům.

SOHO+

SOHO+ není jen restaurace. Je uměleckým dílem. Interiér je snový, záhadný až mysteriózní a v každém případě patří mezi to nejzajímavější, co lze v rámci restaurací spatřit. SOHO+ se specializuje se na asijskou kuchyni a sushi a pokud chcete jít právě na sushi, není moc lepších míst, kde si jej vychutnat lépe. Kromě něj lze z jídelního lístku rovněž vřele doporučit brunch, ze kterého si sestavíte vlastní menu, sestávající z předkrmu, polévku, hlavního jídla a dezertu. Snad i díky tomu, že restaurace jde svou vlastní cestou, lze označit její návštěvu za skutečný zážitek.

Další inspiraci pro návštěvu nejen pražských restaurací naleznete v aktuální nabídce gastronomických slev.Slevový server garantuje: