SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Jídlo > 6 tipů pro milovníky piva

6 tipů pro milovníky piva

6 tipů pro milovníky piva aneb kam za dobrým pivem ... aneb kam za dobrým pivem. Jednou z věcí, která Česko proslavila po celém světě, je náš národní nápoj pivo. Zejména během letních měsíců se stačí rozhlédnout kolem sebe. Víte, co spatříte? Zahrádky plné vyprahlých návštěvníků, kteří se usmívají nad dobře vychlazeným půllitrem kvalitního českého piva.

To samozřejmě znamená, že Česká republika je doslova protkaná sítí velkých a menších pivovarů, z nichž každý má své věrné fanoušky. My jsme vybrali pouze šest z nich, které určitě stojí za vaší pozornost a návštěvu za ochutnávkou.

Plzeňský Prazdroj

Těžko bychom mohli opominout nejznámější české pivo, které inspirovalo celý svět. Až si příště budete na dovolené v zahraniční objednávat pivo, podívejte se, zda na něm není uvedeno "pils, pilsner nebo pilsener". Nyní už bude vědět, odkud vítr vane - přímo z Plzně. Sám pivovar nabízí prohlídky, na kterých vás seznámí se všemi klíčovými místy včetně varny a stáčírny. Osvěžující ochutnávka je samozřejmě součástí zajímavé prohlídky.

Pivovar Krušovice

Královský pivovar najdete zhruba na půli cesty mezi Prahou a Karlovými Vary. V rámci prohlídky pro návštěvníky se můžete seznámit s historií pivovaru a výrobou tohoto vskutku královského piva. Velmi zajímavá je například pivovarská kaple. Zájem o prohlídku pivovaru Krušovice je prý ohromný, proto se nezapomeňte včas objednat.

Pivovar Kocour

Co chybí na historii tohoto mladého pivovaru, kde se pivo vaří teprve od roku 2008, to nahradí rozmanitost. Kocour je vyhlášený nabídkou různých druhů piv, které lze ochutnat v pivovarské restauraci či na různých pivních akcí. Na své si zde přijdou milovníci světlých, tmavých, nakuřovaných, polotmavých, pivních speciálů, ale i jemných "ženských" piv s ovocnou příchutí. Jestli chcete ochutnat něco nového, pivovar Kocour je správnou volbou.

Zámecký pivovar Chyše

Malé stylové pivovary mají velké kouzlo. Například panský pivovar Chyše je součástí stejnojmenného zámeckého areálu. Koho neláká historie, jistě potěší stylová restaurace a tradiční pivnice. Pochvalu si přitom zaslouží nejen vynikající pivo vařené podle staročeské receptury, ale také speciality místní pivní kuchyně. Jediné, co váš může překvapit, je název piva, které nezní Chyše, ale Prokop.

Pivovar Pardubice (do roku 2010 Pivovar Pernštejn)

Nejen perníkem jsou živy Pardubice. Za zmínku a hlavně návštěvu stojí zdejší pivovar Pernštejn, kde se vynikající české pivo vaří od 19. století. Kromě piv Pernštejn se zde vaří speciální pivo Porter, a to byste si rozhodně neměli nechat ujít. Také zde můžete využít nabídky na komentovanou prohlídku zahrnující ochutnávku piva či nealkoholických nápojů pro vaše nezletilé ratolesti.

Hostinský pivovar Moritz

Olomouc je krásné moravské město s ještě krásnějším historickým centrem. Milovníky piva navíc potěší příjemná hospůdka s přátelskou obsluhou, v níž se nachází úžasný rodinný pivovar. Pivo se zde vaří přímo před zraky návštěvníků. Zaujme-li vás, zajděte si na prohlídku minipivovaru a dozvíte, že pivovar Moritz se vaří pouze z lokálních surovin, nefiltruje se, nepasterizuje se a vůbec je prostě přírodní, jak jen to je možné.

Vezměte své přátele do pivních barů nebo do vyhledávané restaurace - vyberte si z rozsáhlé nabídky na SlevyDnes.cz.

Témata: jídlo


Slevový server garantuje: