SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > 8 neznámých míst v Praze, která byste měli navštívit

8 neznámých míst v Praze, která byste měli navštívit

8 neznámých míst v Praze, která byste měli navštívit Metropole Praha se může pochlubit desítkami nádherných památek, jež denně navštíví tisíce nadšených turistů. V nejkrásnějším českém městě se před zraky jejích obyvatel a návštěvníků ale skrývají také méně známá avšak nikoliv méně zajímavá místa. Vybrali jsme pro vás 8 nejzajímavějších nevšedních míst, která rozhodně stojí za vaši pozornost.

1. Nejužší pražská ulička

Toto kouzelné místo se nachází v centru města na Malé Straně v místě, kde do Vltavy ústí říčka Čertovka. Na mapě ji najdete mezi ulicemi U Lužického semináře a restaurací Čertovka. Ulička je natolik úzká, že její průchod musí řídit semafor. Ani dva chodci se zde nemají šanci vyhnout. Strmá ulice plná schodů v nejužším místě měří pouze necelého půl metru.

2. Zřícenina nad Babskými skalami

Původ zříceniny, ke které se nejsnáze dostanete z ulice Nad Paťankou, nebyl dosud objasněn. S největší pravděpodobností jde o pozůstatek dávného viničního lisu postaveného někdy po roce 1622. Druhá nejčastější verze říká, že byla postavena až na začátku 19. století. Ze zříceniny se nabízí velmi pěkný pohled na celou Prahu a to zejména v noci. Pro zajímavost samotná Baba patří mezi 89 maloplošných chráněných území, která se nachází přímo na území Prahy.

3. Zapomenutý bazén pod barrandovskými terasami

Na dně opuštěného lomu v roce 1930 vznikl 50 metrů dlouhý plavecký stadion s tribunami, na které se vešlo tři tisíce návštěvníků. Plaveckému stadionu neprospělo znárodnění v roce 1948, ani pád skály v 50. letech. Skalní masiv bazén z velké části zasypal a dnes jsou zde viditelné pouze jeho zbytky včetně skokanského můstku.

4. Tajuplné Nákladové nádraží Žižkov

Praha má mnoho nádraží a jedním z nich je i od roku 2002 nefunkční nádraží na Žižkově. Bylo postaveno v letech 1930 až 1936 podle projektu inženýra Karla Caivase a architekta Vladimíra Weisse. Za pozornost stojí především budova ve tvaru písmene U postavená v funkcionalistickém stylu, jejíž boční strany jsou propojeny prostřednictvím mostů s výtahovými šachtami. V současné době je nádraží využíváno jako skladový prostor, ale také se zde konají nejrůznější kulturní akce jako koncerty nebo letní kino.

5. Speciální výtah v hotelu NH na smíchovském Andělu

Hotel má velmi speciální výtah nacházející se uvnitř. Za obyčejnými dveřmi výtahu, který si přivoláte pomocí tlačítka, se totiž nenachází klasický výtah, ale lanovka. Použití lanovky, která spojuje hotel s restaurací a parkem na kopci, je úplně zadarmo. Jízda ukrytou lanovkou je sama o sobě skvělým zážitkem, ale také nabízí skvělý výhled na Prahu. V restauraci si můžete dát třeba kávu a zpět se projít parkem.

6. Podzemní galerie v Rudolfinu

Rudolfinum je známa pražská památka, kde se konají různé kulturní události. Pokud však do Rudolfina vstoupíte bočním vchodem, ocitnete se v podzemní galerii, do níž je vstup zadarmo. Nachází se zde Artpark - interaktivní průvodce současným uměním, který zcela určitě zaujme nejen vás, ale zejména vaše děti. Děti si zde můžou hrát, kreslit a osahat si všechny exponáty.

7. Historický kolotoč na Letné

Kolotoč na Vinohradech, kde vznikl v roce 1892. O dva roky později byl kolotoč přestěhován na Letnou, kde stojí dosud. Jedná se o nejstarší dochovaný podlahový kolotoč v celé Evropě. Kolotoč s 21 koňmi v životní velikosti a 4 autíčky poháněný elektromotorem původně ovládal pod podlahou pobíhající sluha. Současné době kolotoč nefunguje a čeká na dokončení rekonstrukce.

8. Pravý keltský Menhir v Praze

V Ládevské ulici u rodinného domu č.p. 542, kousek od zastávky vozovna Kobylisy, stojí keltský menhir zvaný Zkamenělý slouha. Kámen je vysoký cca 3 metry a jedná se o sedimentární křemičitou horniny tmavě šedé barvy. O jeho původu nejsou k dispozici žádné informace, ani se nedochovaly žádné pověsti.

Chystáte se navštívit Prahu? Podívejte se na slevy v Praze a vyberte si z nabídky gastronomických nebo kulturních zážitků. Znáte nejlepší pražské restaurace?Slevový server garantuje: