SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Relax > Blahodárné působení thajských masáží

Blahodárné působení thajských masáží

Blahodárné působení thajských masáží Thajské masáže mají svůj původ v Indii. Byl to kupodivu právě indický lékař Jivaka Kumar Bahka, které propojil tradiční čínskou medicínu s poznatky indické ajurvédy. Dnes už thajské masáže patří mezi stará léčitelská umění, které odstraňují zablokované energetické dráhy, čímž obnovují zdraví a vrací psychickou pohodu.

Od klasických masáží se Thajské masáže liší opravdu hodně.

Neprovádí se na lůžku, ale na zemi na speciální podložce. Klient není nahý, ale má na sobě pohodlné a lehounké oblečení. Nepoužívají se žádné masážní oleje, ale pouze originální bylinné balzámy, jejichž recepty jsou předávány z generace na generaci. Použité přípravky musí být 100% přírodní a nesmí tělo zanášet dalšími škodlivinami.

Thajští maséři pracují na základě znalostí neviditelných energetických drah v těle, které nazýváme meridiány, a reflexních bodů.

Při masáži masér používá nejen prsty a dlaně, ale také palce, lokty, předloktí, kolena a paty. Stlačování reflexních bodů a natahování svalů a kloubů postupně obnovuje proudění energie v těle. Při masáži se nemluví, masér se plně soustředí na masáž.

8 pravidel thajské masáže:

  1. Základem je příjemná místnost vytopená na příjemnou teplotu.
  2. Thajská masáž vždy začíná v poloze na zádech. Je důležité, aby byl klient uvolněný.
  3. Masér/ka využívá váhu celého těla, nejen sílu rukou.
  4. Při thajské masáži nikdy není vyvíjen silný a přímý tlak na páteř a jednotlivé kosti.
  5. Břicho a okolí kolem je masírované pouze zlehka. Těhotným ženám břicho není masírováno vůbec.
  6. Nikdy se nemasírují bolestivá místa a zranění.
  7. V případě svalové únavy a vyšší ztuhlosti se k uvolnění využívají spíše jemné akupresurní tlaky.
  8. Thajští maséři/ky nestačují lymfatické uzliny.

Thajská masáž navrací harmonii těla a duše

Evropané jsou zvyklí chodit na masáže, když je něco bolí. Neuvědomujeme si přitom úzké propojení fyzické a psychické stránky. Thajské masáže nepůsobí pouze při náhlých či chronických bolestech, ale snaží se zároveň zmírnit stres a napětí. Právě neustálý stres bývá často příčinou zablokování energetických drah.

Mezi pozitivní účinky thajských masáží patří pročištění celého těla od škodlivých a jedovatých látek, zlepšení krevního a lymfatického oběhu a vůbec celková harmonizace těla. Thajská masáž by vás v ideálním případě měla zbavit únavy a nervového napětí.

Při odchodu byste se měli cítit odpočinutí, svěží a plní energie. Thajské masáže zbavují bolestí a pomáhají při silném napětí i migrénách.

"Pravou thajskou masáž provede pouze Thajka, která vyrostla v thajské kultuře, v prostředí s naprosto jiným náboženstvím, výchovou a především odlišnou úctou k tělu a duši. Chcete-li si dopřát kvalitní masáž, pak volte pouze salon, v němž pracují vyškolené a zkušené thajské terapeutky. Nejlepší je vyzkoušet i více terapeutek a vybrat si tu k níž budete chodit pravidelně. Bude vědět, co Vás bolí a jak masáž přizpůsobit Vašim problémům. Zdá-li se Vám masáž příliš jemná, nebo naopak příliš tvrdá, sdělte jí to, ona se pak přizpůsobí Vašim potřebám. Masáže nejsou levné, je škoda si neříci, co je Vám příjemné, každý člověk má jiný práh citlivosti na bolest." vysvětluje Hana Štětinová z centra thajských masáží Sabai.

Užijte si skvělou thajskou masáž i vy. Podívejte se na nabídku na našich stránkách a vyberte si thajskou masáž podle vaší chuti ve vašem městě.

Témata: krása, masáže


Slevový server garantuje: