SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Cestování s pejskem bezpečně a pohodlně

Cestování s pejskem bezpečně a pohodlně

Cestování s pejskem bezpečně a pohodlně Téměř vždy je pes brán za právoplatného člena rodiny, což je mnohem více než pouhý domácí mazlíček pro zábavu. Pes vyžaduje každodenní pravidelnou péči, nejen co se týče jídla, ale také pozornosti a lásky. Jako hodně náročné se může ukázat i cestování a to platí zejména pro dlouhé cesty.

Dovolená je konečně tu. Čeká vás týden na horské chalupě, turistika v Alpách nebo odpočinek na pláži. Kromě partnera a dětí s vámi tentokrát pojede i pes. Máte všechno připraveno pro cestování se čtyřnohým členem rodiny tak, abyste mu zajistili bezpečnou a pohodlnou cestu i pobyt?

Co pejskovi zabalit?

Stejně jako vy si balíte oblečení, drogerii a další neméně důležité věci, i váš mazlíček má své potřeby. Zapomenout byste rozhodně neměli na zásobu krmiva, pamlsků a vody na cestu i na pobyt. Čistou vodu seženete vodu, ne však krmivo, na které je váš pes navyklý.

Důležité jsou také osobní věci psa, na které je zvyklý. a budou mu připomínat domov. Pomohou mu cizí prostředí snášet mnohem lépe. Aby se pes mimo domov cítil co nejlépe, je doporučeno vzít jeho misku na jídlo a pití, pelíšek (např. oblíbená deka), vodítko a případně i náhubek. Do tašky mu přibalte také psí drogérii - šampón, kartáč, ručník, přípravky proti parazitům apod.

Velmi důležitým dokladem je očkovací průkaz pro případy, že byste byli nuceni vyhledat pomoc veterináře. Při cestě do zahraničí je nutné mít platný pas zvířete (povinnost od roku 2004, cena cca 300 Kč) a vhodné je psa pojistit stejně jak vy nezapomínáte na cestovní pojištění. S veterinářem se vždy poraďte ohledně očkování.

Pes v autě - kam s ním?

V žádném případě by se pes neměl v autě pohybovat na volno nebo dokonce poskakovat řidiči na klíně. Je to velmi nebezpečné.

Stejně jako se v autě poutají lidští členové posádky, měl by být i bezpečně zajištěný pes. Pro tyto účely lze zakoupit speciální psí pásy nebo speciální přepravní box. Ty jsou asi nejlepším řešením i přesto, že zaberou více místa v autě.

Způsoby, jak zabezpečit psa v autě

Bezpečnostní pásy pro psy - může se jednat o postroje, pásy či kšíry určené pouze pro psy, které se připnou ke klasickým bezpečnostním pásům. Na výběr jsou různé druhy v závislosti na velikosti a hmotnosti psa.

Sítě pro psy - sítě brání psovi dostat se k řidiči. Umístit je lze za přední a zadní sedadla. Jsou vhodné pro krátké cesty, pro dlouhé cesty už méně, protože psovi nezajistí dostatečně bezpečnou jízdu.

Přepravní boxy - nejlepší řešení pro bezpečné cestování s pejsky. Pro malé psy jsou k dispozici menší přepravky, pro větší rasy velké boxy z pevnějších materiálů. Menší lze umístit na zadní sedadla a zajistit pásy, větší se vkládají do zavazadlového prostoru. Díky širokým mřížím mají dobrý výhled a cítí se jako doma v boudě.

7 základních pravidel pro cestování s pejskem:

  1. Před cestou pejska důkladně vyvenčete.
  2. Krátce před cestou psa nekrmte.
  3. Do auta přibalte dostatek čisté vody.
  4. Každé 2 až 3 hodiny zastavte a nechte psa krátce proběhnout a vyvenčit.
  5. Psa přepravujte bezpečně pomocí pásů, přepravek apod.
  6. Během jízdy větrejte.
  7. Nikdy ale opravdu nikdy nenechávejte psa zavřeného v autě během parného dne.

Vyberte si z nepřeberné nabídky pobytů u nás nebo v zahraničí a nechte třeba vybrat vašeho pejska. Užijte si volné chvíle na cestách se všemi členy vaší rodiny.Slevový server garantuje: