SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Co si nezapomenout vzít na wellness pobyt?

Co si nezapomenout vzít na wellness pobyt?

Co si nezapomenout vzít na wellness pobyt? Období dovolených je v plném proudu. Počasí nám letos skutečně přeje a stovky tisíc Čechů si užívají volno jak na pláži v cizině, tak i v Česku. Oblíbenou dovolenou právě v naší zemi je wellness pobyt. Ten mnoho z nás uvolní mnohem více než cákání se u moře – nabízí totiž spoustu možností, jak vypnout od každodenního pracovního i rodinného stereotypu, a to jak aktivně, tak relaxem.

Při plánování wellness pobytu je důležité vědět, co přesně od něj chcete. Někomu možná vyhovuje sportovní wellness s posilovnou, plaveckým bazénem a fitcentrem, jiný zase hledá masáže, další chce pouze relaxovat a večer si užít dobré jídlo. Od toho se také odvíjí, co si s sebou přibalit do zavazadel!

Plavky, ručník, toaletní potřeby

Základní cestovní balíček s hygienickými potřebami a všemi potřebnými drobnostmi je základ. Myslete ale i na situace, kdy vám nemusí být dobře. Vezměte si pro jistotu krabičku Paralenu a antibakteriální sprej na drobné ranky – odřít se můžete kdekoliv.

V létě samozřejmě nesmí chybět opalovací krém (raději s vyšším ochranným faktorem) a repelent. I když nebudete v přírodě, otravný hmyz vás může obtěžovat i při obyčejném venkovním posezení.

Elegantní oblečení

Večeře při svíčkách či procházka městem k wellness pobytům patří a jsou takovým příjemným nepsaným pravidlem. Jestliže jedete ve dvou, stačí pro dámu nějaké hezké šaty a pro muže košile a jakékoliv kalhoty kromě džínsů. Boty vyberte adekvátně (nechte to na partnerce). I na wellness pobytu se vyplatí držet si styl a nedělat ostudu.

Vezměte si knihu

Wellness pobyt je skvělou možností, jak uniknout ze spárů televize, a lze jej spojit i s dovolenou od internetu a mobilu. Právě to je v současnosti velmi populární a můžeme s jistotou potvrdit, že nikdy si tak neodpočnete, jako když na pár dnů necháte být veškeré informace zvenčí.

Na mobilu si vypněte internet, neberte si s sebou tablet, v pokoji nepouštějte televizi. Vezměte si místo toho nějakou zajímavou knihu. Zapojíte svou fantazii a pokud se rozhodnete pro naučnou knihu nebo knihu o historii, ještě se něco zajímavého přiučíte.

Starosti a rozepře nechte doma

Asi nejdůležitější věcí, kterou si na wellness musíte vzít, je dobrá nálada. Nechte chvíli stranou veškeré neshody, problémy a starosti – když už jedete na relaxační pobyt, určitě nikam neutečou. Věnujte se jen sobě, odpočiňte si, nezaplavujte mozek zbytečnými myšlenkami na to, co špatného se třeba mohlo stát, když jste byli pryč.

Mnoho Čechů neumí správně využít dovolenou. Už od prvního dne myslí jen na to, že se budou muset zase vrátit do práce, a tím vlastně potápí celý koncept odpočinku od každodenních povinností. Nechte svůj pracovní život doma. Na wellness si užijte sami sebe.

Podle čeho poznáte kvalitní wellness pobyt, jak si vybrat ten správný a jaký vliv má cena? Poradíme, jak si vybrat kvalitní wellness pobyt.

Pokud ještě nejste rozhodnutí, kam na wellness vyrazit, rozhodně nezapomeňte zkontrolovat aktuální nabídku slev na wellness pobyty a inspirujte se velkým množstvím rozmanitých relaxačních procedur!Slevový server garantuje: