SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Dovolená s dětmi, kde si užít společný pobyt

Dovolená s dětmi, kde si užít společný pobyt

Dovolená s dětmi - kde si užijete společný pobyt S dětmi do našich životů přichází nejen velká radost, ale také zásadní změny. A v případě cestování to platí dvojnásob. Zatímco dříve stačilo ukázat prstem na mapě, sbalit věci a ihned vyrazit, s dětmi je včasné plánování více než důležité. Platí to jak pro prodloužený víkendový pobyt, tak i dovolenou. Na co byste měli při plánování rodinného volna myslet?

Nemusí jít hned o několikadenní dovolenou u moře, stále více rodin odjíždí trávit mimo domov i víkend. Hlavním smyslem je strávit společný čas spolu, pobavit se a prohloubit rodinné vztahy.

Dobrou zprávou je, že pobyty jsou stále cenově dostupnější, a to díky slevovým portálům, které nabízí levné pobyty v ČR i zahraniční. Ne každá nabídka je však vhodná pro děti. Zatímco dospělí si libují v relaxačních a wellness pobytech, děti ocení možnosti typické dětské zábavy.

Jak vybrat ubytování?

Příjemně strávená dovolená začíná hledáním vhodného ubytování pro celou rodinu. Můžete si vybrat kemp, chalupu, penzion, hotel i apartmán. Důležité je to, aby ubytování splňovalo potřeby všech - dospělých i dětí.

  1. Pokoj by měl v první řadě zajišťovat pohodlné spaní pro celou rodinu.
  2. Důležitá je možnost přistýlky při větším počtu dětí.
  3. Pokud trváte na vlastním jídle, měla by být součástí pokoje dobře vybavená kuchyňka.

Přednost by měly dostat takové objekty, které vychází vstříc rodinám s dětmi. V nabídce jejich služeb bez problémů najdete vybavení pro malé i velké děti - dětské koutky a hřiště s dozorem, zookoutky, sportovní hřiště, adventure parky s oblíbenými lanovými atrakcemi, ale i dětské přistýlky, jídelní židličky, nočníky a vaničky na koupání, dětské menu či možnost hlídání.

Výhodou je i to, že zde s velkou pravděpodobností narazíte na další rodiny. A jak je známo, děti se seznamováním problémy nemají. Naopak budou mít radost, že si mají s kým hrát. Také dospělí jistě uvítají možnost poznat nové lidi s podobnými zájmy.

Myslete na program

Při plánování pobytu s dětmi je vhodné promyslet také konkrétní program. Vhodně vybrané ubytování vám to usnadní.

  1. V případě špatného počasí se děti zabaví samy v dětském koutku či herně.
  2. Některé hotely a penziony dokonce zajišťují společenské hry a zábavné animační programy pro děti.
  3. Pokud se nechystáte trávit volno pouze v hotelu, zajímat by vás mělo i blízké okolí a možnost výletů.

V případě letní dovolené je skvělou volbou ubytování uprostřed krásné přírody, kde můžete pořádat výlety do okolí ať už pěšky nebo na kole. Volit byste měli spíše nenáročný terén ideální pro děti. Výhodou je také vodní přehrada, venkovní bazén či koupaliště v okolí a případně i nějaký zajímavý kulturní program jako hrady a zámky.

Pokud se chystáte v zimě na lyže, nezapomeňte si ověřit, že ve vámi vybraném středisku jsou vhodné sjezdovky pro děti a ideálně i dětské lyžařské školičky, kde se vaše děti naučí lyžovat pod vedením zkušených profesionálních instruktorů.Slevový server garantuje: