SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Relax > Druhy masáží a jaká je ta pravá pro vás

Druhy masáží a jaká je ta pravá pro vás

Druhy masáží a jaká je ta pravá pro vás Masáže. Kdo by je neměl rád? Nechat se hýčkat šikovnými dlaněmi a prsty masérů, koupat se ve vůni éterických olejů a nechat odpočinout tělo i mysl. Nabídka různých druhů masáží je neuvěřitelně rozmanitá a ať už hledáte tradiční masáž na uvolnění svalů a bolavých zad či dlouhé relaxační masáže v orientálním stylu.

Masáže mají prokazatelný blahodárný vliv na lidské tělo a především ve chvílích, kdy člověka přepadne špatná nálada a stres se jim v podstatě nic nevyrovná. Proto jsme pro vás vybrali tři fantastické masáže, díky nimž si stoprocentně odpočinete a spojíte tak příjemné s užitečným.

Thajská masáž

Začneme tím nejzajímavějším. Thajská masáž totiž není tak úplně to, co byste od slova masáž čekali. Budete se při ní totiž hýbat a je třeba spolupracovat s masérem, který musí být skutečným odborníkem.

I přesto není thajská masáž náročná, nemusíte se tedy bát, že byste z ní odcházeli unavení – stačí jen překonat prvotní ostych.

Thajská masáž trvá většinou 2 – 3 hodiny, což se může zdát jako dlouhá doba. Jde však o to se dostatečně uvolnit a nemyslet na okolní svět, což se za pár minut rozhodně stihnout nedá.

Shiatsu

Tradiční japonská léčebná metoda stimulací tlakových bodů a uvolňování napětí ve svalech – to je shiatsu. Mimo fyzického uvolnění se do této metody míchá i japonská filozofie pro spokojený život – tedy zbavení se stresu a obnovení energie v těle.

Některé doteky mohou být poměrně radikální a tlak může působit mírnou příjemnou bolest. Shiatsu navíc nemá za cíl pouze uvolnit tělo, ale rovněž člověka povzbudit a dodat mu sílu, což je pro pracovně vytížené Japonce velmi důležité. Proto si i vy po těžké manuální práci či hodinách strávených v kanceláři před počítačem dopřejte tuto neobvyklou masáž!

Švédská masáž

Univerzální, filozofií ani náboženstvím neovlivněná masáž, kterou všichni známe a milujeme – to je švédská masáž.

Tento typ masáží se používá i jako léčebná praktika při problémech se zády a končetinami a jedná se tedy o opravdu osvědčenou techniku relaxace a zároveň skutečné pomoci při bolestech. Při výběru masáže si většinou budete moci vybrat, zda se má masér zaměřit na konkrétní bod na těle, kde cítíte bolest, nebo jestli si přejete kompletní masáž těla.

Je jen na vás, pro co se rozhodnete, ale dáme vám malou radu – kompletní masáží nic nezkazíte.

Než vyrazíte relaxovat na masérský stůl, určitě si prohlédněte aktuální nabídku slev na masáže, abyste navíc ušetřili i nějakou tu korunu!

Témata: krása, masáže


Slevový server garantuje: