ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator


SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Jídlo > Jak jíst zdravě a přitom nehladovět

Jak jíst zdravě a přitom nehladovět

Jak jíst zdravě a přitom nehladovět Racionální stravování a zdravý vyvážený jídelníček jsou posledních několik let velkým trendem a to je jedině dobře. Lidé se více zajímají o to, jakou výživovou hodnotu mají potraviny, které kupují a začínají sázet spíše na kvalitu než na kvantitu.

Zdravý jídelníček neznamená vyloženě hubnutí, nicméně je poměrně jisté, že se díky němu vaše tělo postupně dostane na normální váhu.

Již desítky let je známa výživová pyramida Ministerstva zdravotnictví, poměrně nedávno pak vyšla aktualizovaná verze Fóra zdravé výživy.

Co tedy jíst?

Často konzumujte: ovoce, luštěniny, rajčata, papriky, celozrnné pečivo, kořenovou zeleninu

V přiměřeném množství konzumujte: těstoviny, rýži, ryby, brambory, mléko, rostlinné tuky, cereálie, čaje, jogurty

Méně často konzumujte: vejce, maso, mírně alkoholické nápoje (pivo, víno), sýry

Velmi výjimečně konzumujte: sladkosti, uzeniny, smažená jídla, sladké limonády, tvrdý alkohol

Přestože tělo každého z nás disponuje trochu jiným metabolismem, nejsou rozdíly tak závratné, aby se člověk vymlouval, že má například dědičně vyšší hmotnost. Takové situace jsou jen vzácné a dodržováním základních principů zdravého stravování udržíte váhu vždy v normě.

Nesklouzávejte k nesmyslným dietám

Strava by měla být pestrá, obměňovat se.

Zapomeňte na nesmyslné způsoby stravování, jako jsou paleodiety, Atkinsova dieta a také alternativní výživu typu Soylent nebo Mana – jsou to naprosté nesmysly zcela v rozporu s lidským metabolismem a způsobem stravování.

Pokud si myslíte, že koktejlem ze sóji, maltodextrinu, rostlinného oleje a vlákniny nějak nahradíte pestrou a rozmanitou stravu, pak se mýlíte.

Výsledky při zdravém a přirozeném stravování uvidíte už po pár dnech. A když se sebou budete spokojeni, můžete si dopřát nějaký ten gastronomický zážitek! Prohlédněte si aktuální nabídku slev do restaurací, kde si rozhodně vyberete něco dobrého – a v nejlepším případě i zdravého!Slevový server garantuje: