SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Jak vybrat kvalitní wellness pobyt

Jak vybrat kvalitní wellness pobyt

Jak vybrat kvalitní wellness pobyt Pokud bychom se snažili přeložit slovo wellness, dobrali bychom se něčeho jako maximální blahobyt. A o tom wellness opravdu je. Na správném wellness pobytu si odpočinete a uvolníte tělo i mysl. V dnešní široké nabídce je těžké narazit na takové wellness, které vám přinese blažený odpočinek. Proto byste si měli vybírat opravdu pečlivě.

Nevybírejte pouze podle ceny

Peníze jsou důležité a dobrý wellness pobyt nebude stát pár stovek. Pokud však toužíte po opravdovém odpočinku, vyplatí se připlatit. A navíc můžete využít nabídek na slevových portálech, kde se to wellness pobyty doslova hemží. Wellness může zahrnovat různé procedury od sauny, přes vířivku a relaxační koupele až po různé typy masáží (např. aromatická, čokoládová). A podle množství procedur se samozřejmě odvíjí i cena pobytu.

Při výběru se proto zamyslete nad tím, co přesně od wellness pobytu očekáváte. Chcete si pouze odpočinout nebo vás trápí bolesti zad? Pokud ano, vyhledejte wellness pobyt zahrnující také masáže a koupele. Bolestivými kloubům zase ulehčí pobyt v termálních lázních. Pokud vám jde o pohodu a netradiční zážitek, příjemným zpestřením mohou být čokoládové či pivní lázně.

Vyrazte za odpočinkem za hranice

Česká republika je plná hotelů a penzionů s nabídkou kvalitních wellness pobytů, které určitě stojí za návštěvu. Využít však můžete i nabídku wellness pobytů u našich nejbližších sousedů. Například Slovensko a Maďarsko jsou známé vyhlášenými termálními lázněmi, které vám jistě umožní prožít nevšední relaxační víkend ať už s drahou polovičkou či ve společnosti blízkých přátel. Příznivcům aktivního života prospěje pobyt v Rakousku nejlépe uprostřed velkolepých Alp.

Wellness pobyt jako ideální dárek

Nevíte-li si rady s vhodným dárkem pro blízkou osobu či osoby, wellness může být tím pravým. Takový dárek jistě potěší jednotlivce i páry. Víkend strávený na romantickém wellness pobytu ocení zejména čerstvě zamilované páry, novomanželé a manželé při příležitosti oslavy výročí svatby. Procedury jsou v takovém případě společné a partneři tak mohou společně zapomenout na každodenní stres.

Kde hledat?

Můžete si nechat doporučit konkrétní pobyt či místo od svých známých nebo se můžete porozhlédnout sami. Ohromné množství pobytů na různých místech a za různé ceny najdete především na slevových portálech, kde jsou ceny více než lákavé. Pobyt zde můžete sehnat i o polovinu levněji.

Než však vybraný pobyt odkliknete a zaplatíte, podívejte se na stránky vybraného hotelu. Nenechte se omámit lákavou nabídku a radši si přečtěte recenze, zda za to wellness pobyt opravdu stojí. To, že hotel má vlastní bazén a saunu, z něj ještě nedělá wellness hotel. Zajímejte se o to, co nabízí, zda se wellness procedury provádí v hotelu, i o to, v jakém prostředí se nachází. Určitě se vám bude lépe odpočívat uprostřed přírody než v průmyslové zóně.Slevový server garantuje: