SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Kam za krásami Slovenska

Kam za krásami Slovenska

Kam za krásami Slovenska Slovensko je naším nejbližším sousedem. Na mysli přitom nemáme pouze vzdálenost, ale také dlouhé roky společné historie a především velice podobný jazyk. Vyrazíme-li na Slovensko, budeme se cítit skoro jako doma. A že jsou zde desítky míst, která stojí za naši pozornost a návštěvu. My si připomeneme jen pár z nich.

Prim hrají slovenské hory

Na rozdíl od nás se Slovensko pyšní velehorami, které jsou označovány za nejmenší velehory světa. Nejčastěji Češi míří na Malou a Velkou Fatru a větší díl pozornosti si samozřejmě stále drží Nízké a Vysoké Tatry. Čeština je tu slyšet na každém kroku po celý rok a Češi do Tater vyráží za turistikou, horolezectvím i zimními radovánkami. Nejvyšším vrcholem je Gerlachovský štít ve výšce 2 655 m.n.m. který je přístupný pouze v doprovodu zkušeného horského průvodce. Vysoké Tatry jsou velehory, nelze podceňovat počasí a turisté musí být správně vybaveni.

Za přírodou na Slovenský ráj

Také Slovensko má svůj vlastní, Slovenský ráj. Leží ve východním Slovensku a jedná se o národní park o rozloze téměř 20 000 ha, kterou z podstatné části pokrývají lesy, hluboké kaňony, rokle, vodopády, krasové jevy, jeskyně, rokliny, které jsou protkány chodníky, žebříky a podobnými spojovacími pomůckami pro turisty. Turisté mohou navštívit Dobšinskou ledovou jeskyní objevenou v roce 1870. Jedná se o největší zaledněnou a nejkrásnější ledovou jeskyní na světě zapsanou na seznamu světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Ledovcová jezera

Překrásným místem je Štrbské pleso, jezero ledovcového původu ležící ve výšce 1 346 m.n.m. v Národní parku Vysoké Tatry. Od 19. století jsou zde provozovány nejvýše položené klimatické lázně na Slovensku a v zimní období je jezero a jeho okolí vyhledávaným lyžařským centrem. Ve stejné oblasti leží Popradské pleso, další ledovcové jezero. Nachází se ve výšce 1 494 m.n.m. a je oblíbeným turistickým místem.

Za odpočinkem do termálních lázní

Slovensko nejsou pouze hory a Češi v posledních letech objevili termální lázně na Slovensku. Jsou jich zde desítky a termály na Slovensku jsou tak ideálními místy pro odpočinek i dovolenou pro celou rodinu. Největšími a nejvyhledávanějšími jsou Lázně Piešťany, které se pyšní bazény s přírodním dnem. Přes vrstvu bahna vytéká termální minerální voda. Vzniklé sirné bahno se využívá k léčivým koupelím a zábalům.

Velmi oblíbeným místem je zábavní relaxační komplex Aquapark Tatralandia 2 km od Liptovského Mikuláše. Nachází se zde 9 termálních bazénů s teplotou vody od 24 do 39 ℃, plavecké dráhy, vodní lezecká stěna a 23 tobogánových drah, masážní sezení a vodní lůžka a mnoho dalších atrakcí. Ubytování je možné přímo v centru ve 155 apartmánech a bungalovech.

Divocí koně na Muráňské planině

Muráňská planina je velmi cenné území a národní park na Slovensku rozkládající se v oblasti Nízkých Tater a horního Hronu mezi městy Brezno, Tisovec, Muráň a Červená skála. Hlavním lákadlem této oblasti je volný chov polodivokých koní původně vyšlechtěných pro lesní hospodářství, syslové, četné krasové útvary, pralesovité lesní porosty staré stovky let. Pokud vás lákají divocí koně, nesmíte minout místo zvané Velká loučka, kde se jim daří.

Výše uvedený výčet zajímavých míst je pouhé minimum a zapomenout bychom neměli ani na krásná slovenská města. Přemýšlíte-li právě, co s načatým víkendem, můžete například strávit příjemný víkend v hlavním slovenském městě Bratislavě, které si vás získá svými panoramaty, památkami, historií, kulturou, uměním i rušným nočním životem.Slevový server garantuje: