ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator


SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Kde se natáčel seriál Hra o trůny (kvíz)

Kde se natáčel seriál Hra o trůny (kvíz)

Kde se natáčel seriál Hra o trůny (kvíz) Patříte-li mezi fanoušky seriálu Hra o trůny (Game of Thrones), jistě jste se často pozastavili nad dokonalou krásou všech filmových kulis a přírodních scenérií. Celá seriálová říše nabízí úplně všechno, od mrazivé pláně za Zdí, cestičkami vyšlapané Řekotočí, až po exotické pouště, přes které putuje Daenerys se svým vojskem.

"Zima přichází."

Tuhle dnes již legendární větu zná dnes už asi každý. Dokonce i ti, kteří k fanouškům seriálu nepatří a ani seriál nesledují.

Pojďte ale s námi prozkoumat ta nejznámější místa natáčení seriálu a vyzkoušet si poznat, kde natáčení probíhalo.

Královo přístaviště (King's Landing)

Naše putování začneme na tom nejdůležitějším místě, v Králově přístavišti, kde se nachází onen Železný trůn, o který urozené rody usilují. Možná vás překvapí, že se toto mocné město nachází v chorvatském Dubrovníku. Nechejte se zlákat nabídkou pobytů v Chorvatsku a navštivte Královo přístaviště osobně.

Zimohrad (Winterfell) a okolí

Úplně první záběry ze Zimohradu pochází ze skotského hradu Doune, bylo to ale pouze jednou a také naposledy, co zde Hru o trůny natáčeli. Svou novou a stálou tvář dostal Zimohrad hned z několika hradů v Severním Irsku. Byly to hrady Carncastle a Castle Ward spolu s národním parkem Tollymore Forest Park.

Zeď a pláně za Zdí (The Wall)

Strážci z Noční hlídky sídlí na Černém hradě, ten podobně jako Zimohrad pochází ze Severního Irska a Islandu. Jako prostor pro natáčení nehostinných plání za Zdí skvěle posloužil Národní park Vatnajökull na Islandu. Pokud je vaším hrdinou právě Jon Snow, vydejte se navštívit Islandský park a prožijte jeho putování mrazivou krajinou.

Dračí kámen (Dragonstone)

Sídlo Targaryenů Dračí kámen je stejně jako v seriálu ostrovem. Tak jako na plátně, jsou zde dlouhé hradby podél útesů a strmé schodiště, po kterém se procházeli Jon Snow s Daenerys. Ostrov nese název Gaztelugatxe a patří Španělsku. Udělejte si krásnou dovolenou ve Španělsku, spojte ji s návštěvou tohoto kouzelného ostrova a užijte si Dračí kámen na vlastní kůži.

Železné ostrovy (Iron Islands)

Místo, které patří rodu Greyjoyů. Pochmurně vypadající ostrovy, obklopené mořem, možná až hrůzu nahánějící krajinou. Pro někoho mohou být tyto ostrovy dalším místem, které ho v seriálu zaujalo. Ve skutečnosti se natáčelo ve Velké Británii. Většina záběrů z těchto krajin pochází z města Ballintoy a jeho okolí. Pokud jsou vaši favorité právě Greyjoyové, udělejte si dovolenou na severu Velké Británie.

Qarth

Qarth se natáčel na několika lokacích v Chorvatsku. Již tradičně to byl Dubrovník, ale využita byla i další méně známá místa (klášter Trogir, ostrov Lokrum). Pro Dům nemrtvých v Qarthu byla použita Věž Minčeta v Dubrovníku. Vydejte se po stopách Hry o trůny do Chorvatska.

Řekotočí (Riverrun) a Údolí Arryn (Vale of Arryn)

I za těmito nížinami plnými říček a pohádkových cest se můžete vydat. Natáčelo se opět především na Islandu a v Severním Irsku. Slavné záběry byly zachyceny například u řeky Quoile a nebo v jeskyni Pollnagollum.

Dothracké moře (Dothraki Sea / Great Grass Sea)

Rodný kraj divokých Dothraků. Spojením záběrů ze Severního Irska, Španělska a Malty vzniklo Dothracké moře. Mohli jste zde vidět samotnou svatbu Daenerys a khala Drogo, nalezení zraněného draka Drogona a kulturu těchto mocných válečníků. Vyberte si z pobytů ve Španělsku a srovnejte, které moře se více líbí vám - opravdové moře s proslulými písečnými plážemi nebo moře trávy se svojí romantickou krásou?

Svobodná města

Záběry Svobodných měst se natáčely kolem Středozemního moře. Pozorní fanoušci rozpoznají marocká města (např. Aït Benhaddou, Ouarzazate) nebo maltézský skalnatý oblouk Azurové okno. Vlastní fotku ze Svobodných měst si pořiďte na pobytech v Maroku.

Dorne a Rovina

Sídlo rodu Martellů je opravdu královským palácem. Jejich sídlo Sluneční oštěp (Sunspear) je ve skutečnosti královský palác Alcázar, který leží ve španělské Seville. V seriálu vyniknou zejména prvky maurské architektury. Zlákaly vás scény z paláce? Sevilla je skvělým místem pro vaši dovolenou.

Bouřlivé krajiny (Stormlands)

Záběry Bouřlivé krajiny se natáčely v Severním Irsku, u mostu Carrick-a-red u Larrybane a v jeskyních poblíž městečka Cushendun.

Zátoka otrokářů (Slavers Bay)

Zátoka otrokářů se natáčela na několika různých místech. Jednak v Irsku (Murlough Bay), ale také v Maroku, Španělsku (Castellón, Sevilla) a dokonce v Chorvatsku. V Chorvatsku se natáčelo ve známých turistických destinacích (Baška Voda, Split), kam se sami můžete jednoduše vydat do Chorvatska po stopách Hry o trůny.

Jaké bylo vaše skóre, kolik míst jste znali?

Královo přístaviště (Dubrovník, Chorvatsko)
Pláně za Zdí (Vatnajökull, Island)
Dračí kámen (Gaztelugatxe, Španělsko)
Sluneční oštěp (palác Alcázar, Sevilla)
Svobodná města (Aït Benhaddou, Maroko)
Zátoka otrokářů (pevnost Kils, Chorvatsko)
Zátoka otrokářů (Split, Chorvatsko)
Zátoka otrokářů (Castellon, Španělsko)

Pokud se vám seriál Hra o trůny líbí, je jedno zda jste poznali vše nebo jste byli překvapeni tím, kde natáčení probíhalo.

S naším průvodcem můžete vyrazit po stopách Hry o trůny sami a ohromit své přátele sdílením vlastních fotek z Králova přístaviště, Zimohradu nebo Dothrackého moře.Slevový server garantuje: