SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Relax > Kdy vyzkoušet solnou jeskyni

Kdy vyzkoušet solnou jeskyni

Kdy vyzkoušet solnou jeskyni Solné jeskyně jsou výborným způsobem jak relaxovat a zároveň podpořit své zdraví. Na rozdíl od mnoha šarlatánských praktik typu homeopatie a podobně jsou solné jeskyně ověřeným a doporučovaným způsobem, jak bojovat s mnoha nemocemi a poruchami organismu, od astmatu přes dermatologické problémy až po boj se stresem.

Ponořte se do tajů solné jeskyně

Blahodárný vliv na tělo mají solné jeskyně proto, že simulují přímořské prostředí a vzduch. Solné jeskyně jsou prosyceny magnesiem, draslíkem, vápníkem, sodíkem, jódem a dalšími prvky, pozitivně ovlivňujícími lidský organismus.

Čtyři hodinové pobyty v solné jeskyni se vyrovnají týdennímu pobytu u moře a hodí se proto pro rehabilitace a často je lékaři doporučováni při dýchacích problémech. Některé pojišťovny vám také přispějí na léčebnou kůru v solné jeskyni a je tedy vhodné se informovat, zda vaše pojišťovna takovýto benefit nabízí.

Univerzální léčebná kůra

Mikroklima solné jeskyně vám pomůže například při lupénce.

Toto onemocnění kůže s sebou přináší mnoho fyzických i psychických nepříjemností. Je přitom prokázáno, že přírodní sůl – především ta z Mrtvého moře – úspěšně léčí a zmírňuje příznaky lupénky v jakémkoliv věku. Pokud takovým onemocněním trpíte, měla by se z návštěv solných jeskyní pro vás stát příjemná povinnost. Mnoho solných jeskyní rovněž nabízí solné produkty přímo pro léčbu lupénky, takže se neváhejte zeptat.

Alergici by měli rovněž zpozornět a rozhodně zkusit několik sezení v solných jeskyních. Snižují totiž důsledky alergií na různé pyly a prach.

Vzdych prosycený minerály samozřejmě pomáhá lidem s astmatem a dýchacími problémy, jako je bronchitida, záněty dutin atd. Pokud takovými problémy trpíte, doporučuje se alespoň třikrát týdně navštěvovat solnou jeskyni.

Připomínáme, že některé pojišťovny přispívají na pobyt v solné jeskyni. Nezapomeňte se tedy informovat, zda máte na příspěvek nárok!

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.
Témata: krása


Slevový server garantuje: