SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Kouzlo jižních Čech - sbalte si kufry!

Kouzlo jižních Čech - sbalte si kufry!

Kouzlo Jižních Čech - sbalte si kufry! Jižní Čechy jsou krajem folkloru, překrásné přírody a historických míst, která vám učarují svou rozmanitostí a kulturním bohatstvím. Pokud jste je ještě nenavštívili, máme pro vás pár tipů, kam vyrazit!

Holašovice

Překrásná historická vesnice s barokními domy 19. století vás naprosto okouzlí. Můžete se zde kochat úchvatným stylem známým jako selské baroko, jenž vzniklo díky bohatství kraje. Průčelí domů jsou bohatě zdobená a u některých lze díky detailům rozeznat povolání původních majitelů domů. Holašovice jsou součástí světového dědictví UNESCO.

Stezka korunami stromů u Lipna

Téměř 700 metrů dlouhá naučná stezka skrze vrcholky stromů je skvělou příležitostí, kam vzít celou rodinu. V průběhu cesty se vám naskytnou překrásné pohledy na jezero Lipno, Novohradské hory i Šumavu. Na odvážlivce čeká 40 metrů vysoká rozhledna se suchým tobogánem.

Celá stezka je bezbariérová a je tedy vhodná jak pro maminky s kočárky, tak pro handicapované.

Prášilské jezero

Jezero vzniklé táním ledovce se můžu pyšnit přítomností takzvaného zooplanktonu, kde se jako v jediném jezeře v Česku zachoval. Na podzim mlhavé prostředí plné vřesu evokuje snový pocit a místo je až neobvykle fotogenické. Přístup k němu je sice poměrně náročný, avšak za ten pohled to vážně stojí.

Tábor

Historické město Husitů plné křivolakých uliček a nezaměnitelné původní architektury přímo láka na strávení romantického několikadenního výletu pro dva. Kromě historie a večerů strávených procházkami či objevováním místního nočního života město nabízí třeba muzeum Lega, muzeum čokolády a celoročně se zde konají kulturní akce.

Jižní Čechy jsou plné dalších zajímavých míst! Jestli sháníte na poslední chvíli nápady na dovolenou, nezapomeňte zkontrolovat aktuální nabídku slev na pobyty v jižních Čechách.Slevový server garantuje: