SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Levně do Paříže - jak na to?

Levně do Paříže - jak na to?

Levně do Paříže - jak na to? Paříž je úchvatné evropské město, po jehož návštěvě touží lidé bez rozdílu věku. Mladí lidé očekávají romantické město a odpovídající zábavu, starší generace se kochají pouhou krásou města a využívají nesčetné možnosti kulturního využití. Proč také ne, vždyť dostat se do Paříže dávno není drahou záležitostí.

Časy se mění. A někdy je to ku prospěchu věci. Například cestování. Zejména mladí lidé mají ohromné možnosti než předchozí generace. Mohou cestovat, kamkoliv se jim zlíbí, a za relativně málo peněz. Letecké společnosti nabízí levné letenky, stejně tak je možné využívat levnou dopravu prostřednictvím autobusů.

Autobusy bývají levnější, cesta je však delší a únavnější. Na druhou stranu dnešní moderní autobusová doprava cestujícím nabízí zábavu v podobě filmů, časopisů, novin a občerstvení.

Rada od nás: Chcete-li opravdu ušetřit, sledujte nabídku letenek s dostatečným předstihem. Včasný bookingem ušetříte několik set korun. Letecké společnosti tu a sem nabízí akční ceny, neváhejte je využít. Levněji také vyjde cesta mimo turistickou sezónu. Výrazně ušetřit lze s akčními nabídkami na eurovíkendy v Paříži.

Kde složit hlavu?

Mezi klasické možnosti ubytování patří hotely a penziony. Ty samozřejmě něco stojí. Pokud vám však nejde o komfort a oželíte i trochu svého soukromí, můžete hledat ubytování i jinde. Vcelku levné a slušně vybavené bývají hostely, které jsou vhodné zejména pro mladší generace.

Mladí lidé si také oblíbili možnost nechat se ubytovat u někoho doma. Existují různé webové stránky, kde si lidé z různých koutů dávají tipy na soukromé ubytování nebo se dokonce vzájemné ubytovávají. Stojí to pár korun a někdy je takové ubytování dokonce zadarmo. Tímto jednoduchým způsobem lze poznat nové lidi a navázat nová přátelství.

Památky, zábava i vynikající sýry a víno

Paříž má co nabídnout v oblasti historie, kultury, zábavy a samozřejmě i gastronomie. Nejkrásnější památky by neměly zůstat mimo naší pozornost. Zejména mladí lidé a studenti do 26 by měli využít možnosti vstupů zdarma do státních památek. Hlavní pozornosti se těží majestátní Eiffelova věž. Chcete-li ušetřit čas, peníze a zlepšit si kondičku, využijte vstup pro pěší. Není zde téměř žádná fronta a vstup je výrazně lacinější.

Za pozornost stojí také všechna méně či více známá pařížská muzea - Muzeum v Louvre, Musée d´Orsay, Grand Palais či Petit Palais, a slavný Vítězný oblouk (Arc de Triomphe) na hvězdicovém náměstí Charles de Gaulle - Étolie, z něhož je viditelná Eiffelova věž, Sacré Couer, Défence či Pantheon.

Francie je známá svým velmi pozitivní vztahem k jídlu a pití. Pokud se chcete najíst levně, ale dobře, zkuste například restauraci řetězců Flunch, Chez Papa, Pasta Papa či Le Tais. Oblíbené jsou také indické, čínské, thajské a pákistánské restaurace. Vyhlášená je například Aux compotoirs des Indes u zastávky metra Goncourt. Nezapomeňte také zasednout v některé z venkovních kaváren a nakoupit si skvělé francouzské sýry a vína.

A co s načatým večerem? Velkou výhodu opět mají mladí lidé a studenti. Mohou využít nabídky lístků zdarma pro mladé na nejrůznější divadelní představení a koncerty. Zdarma se tak mohou podívat do divadel ve slavných ulicích Moulin Rouge a Montmart a jejich okolí.

Chcete poznat krásy Paříže a neutratit příliš? Využijte pobytových balíčků za výhodné ceny na SlevyDnes.cz. Ušetřit můžete až 50 % z běžné ceny.

Zvoleným podmínkám nevyhovují žádné slevové nabídky.


Slevový server garantuje: