SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Nejkrásnější horské trasy v Tatrách

Nejkrásnější horské trasy v Tatrách

Nejkrásnější horské trasy v Tatrách Vysoké Tatry jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst na Slovensku. Celoročně kromě milovníků zimních sportů přitahují také nadšence pěší turistiky a díky výborně označeným trasám a nabídkám profesionálních průvodců je taková procházka po vrcholech hor fantastickým zážitkem. Na své si přijdou i ti, kteří hledají náročnější výstupy. Nelze jednoznačně říct, které trasy jsou ty nejkrásnější, a tak jsme pro vás vybrali ty, které nabízejí cestou co nejvíce zajímavých výhledů, scenérií a míst k obdivování.

Výstup na Rysy

Jedním z nejoblíbenějších výstupů na vrcholy Tater je trasa ze Štrbského plesa na Rysy. Stezka poměrně intenzivně stoupá a trasa se tedy řadí mezi ty náročnější. Nutné je rovněž počítat s tím, že vám výstup zabere většinu dne – celá trasa trvá 8 hodin. Námaha je však odměněna krásným výhledem na velehory.

Pod Rysy se nachází stejnojmenný hotel Rysy, takže je vhodné se připravit na množství turistů. Vhodné je vyrazit ráno, protože po poledni se na vrcholy vydávají turistické skupiny s průvodci.

Priečne sedlo s vodopády

Tatry nejsou pověstné pouze monumentálními horami. Více než osmihodinová cesta na vrcholy Priečneho sedla začíná ve Starém Smokovci a je obohacena několika horskými chatami a především vodopády, přičemž lze narazit i na místní kamzíky.

V průběhu výšlapu si prohlédnete například Reinerovu, Bilíkovu a Zbojnickou chatu, ve kterých se můžete posilnit a odpočinout si. Velký studený potok pak nabízí pohled na vodopády stékající z ledovcových vrcholů.

Kežmarský štít

Neznačená pětihodinová trasa vedoucí k atraktivnímu Kežmarskému štítu patří k těm adrenalinovým a bez průvodce se k němu nedostanete. Alternativou pro vás může být horolezecký výstup, na který si raději také sežeňte průvodce a především kvalitní vybavení. Nejlepším startem je Lievikové pleso a odtud po chodníku k Huncovskému sedlu.

Zde se vás ujme průvodce, který rozhodně nebude mít problém s najitím stezky přímo na 2558 metrů vysoký vrchol Kežmarského štítu. Budete prolézat skulinami ve skalách a zdolávat mohutné balvany, které stojí v cestě, avšak na samotném vrcholu na vás bude čekat vrcholová kniha, do které budete moci hrdě napsat své jméno.

Procházka k Jamskému plesu

Snadná, asi tříhodinová cesta k Jamskému plesu je skvělá pro ty, kteří si chtějí jen odpočinout, relaxovat pohledem na krásnou přírodu a nadechnout se čerstvého horského vzduchu. Je vhodná i pro děti.

Cestou si užijete lesy s mírným stoupáním, Limbový háj a ruiny Važecké chaty. Hlavním tahákem je křišťálově čisté jezero a výhled na Kriváň, vysoký 2494 metrů. Zastavit se můžete v Chatě pod Soliskom, kde si odpočinete a občerstvíte se, případně si tu lze zařídit ubytování.

Pokud hledáte přímo ubytování v Tatrách například pro sebe a svého partnera, je dobrým nápadem prohlédnout si aktuální seznam slev pobytů v Tatrách. Kromě hezkého prostředí si užijete také třeba wellness v Tatrách nebo zážitkové atrakce s dětmi.Slevový server garantuje: