SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Nejkrásnější neznámá místa Česka

Nejkrásnější neznámá místa Česka

Nejkrásnější neznámá místa Česka Že je Česko zemí překrásné přírody, zajímavých památek a bohaté kultury, to víme všichni. Kdekdo vyrazí na léto do cizí země, aby poznal něco nového, případně se cákal v moři. Jenže Česko není jen dobře známým kusem půdy domorodých obyvatel! Stále se ještě najdou místa, kam každoročně vyráží jen ti nejortodoxnější vyznavači turistiky a dobrodruhové. Máme pro vás několik tipů na nepříliš známá a přesto překrásná místa v České republice.

Jeníkovský kamenolom

Mezi obcemi Jeníkov a Lahošť a Oldřichov se nachází zatopený kamenolom, na první pohled připomínající krajinu jako z filmů o Vinnetouovi. Přestože se jedná o soukromý pozemek a zákaz koupání, v horkých dnech se tu místní obyvatelé radují z chladivé vody poměrně často. V okolí se nachází bohaté lesy, zatímco kamenolom má nádech drsných westernových kulis. Pokud budete respektovat nařízení, čeká vás netradiční výlet a opravdu překrásné okolí Krušných hor.

Kalvárie u Ostré

Ostré na Litoměřicku je možná na první pohled obyčejnou vesnicí, jakých je na severu Čech mnoho, ale kousek odtud se nachází fascinující sakrální stavba – Kalvárie se dvěma identickými barokními kapličkami na vrcholu a jednou kaplí uprostřed. Z Ostré vede ke Kalvárii křížová cesta s biblickými výjevy a pod schody se nachází vyhlídka. Věřící sem v květnu pořádají poutě a pro turisty je výšlap schodů s následným výhledem lákavý pro jednodenní výlet.

Sopka Komorní hůrka

Téměř pětisetmetrová sopka poblíž Františkových Lázní fascinuje místní i širokou veřejnost po staletí. Už sám Goethe, slavný německý básník, byl Komorní hůrkou inspirován a dokonce se podílel na jejím průzkumu, díky čemuž zde má do čedičové skály vytesán reliéf od neznámého sochaře. Se samotnou sopkou se pojí legenda o trpasličím králi, který vyslal své tři syny do světa, aby založili vlastní království. Pro fanoušky fantasy jasný tip na výlet!

Zámek Jezeří

Renesanční zámek Jezeří v Krušných horách nabízí spoustu zábavy pro děti i dospělé. Mimo prohlídky interiéru spojených s divadlem, osvětlujícím historické okamžiky původně středověkého hradu, zde najdete také muzeum se zvířecími lebkami a historickými povozy. Zaujme i strašidelnými historkami ověnčené tajemné sklepení se stylovou výzdobou a pokoj alchymistů. Třeba zde objevíte i kámen mudrců.

Kladská

Severně od Mariánských Lázní se nachází jedno nejkrásnějších místo Sladkovského lesa - Kladská. Naučná stezka skrze místní rašeliniště začínající u místního zámečku je neobvyklým a přesto zábavným způsobem, jak strávit odpoledne. Celá oblast spadá pod CHKO a rozkládá se na ploše 300 hektarů. Samotná naučná stezka měří přes 1,5 kilometru a část je dostupná i pro invalidy. V rašeliništi rostou borovice bažinní, tvořící na několika místech hustý prales a mimo jiné zde roste ve svém přirozeném prostředí masožravá rosnatka. Nachází se zde rovněž rybník, zavlažující přilehlé okolí, které je domovem pro chráněného rysa ostrovida.

Témata: pobyty, Česko


Slevový server garantuje: