SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Nejkrásnější neznámá místa Česka

Nejkrásnější neznámá místa Česka

Nejkrásnější neznámá místa Česka Že je Česko zemí překrásné přírody, zajímavých památek a bohaté kultury, to víme všichni. Kdekdo vyrazí na léto do cizí země, aby poznal něco nového, případně se cákal v moři. Jenže Česko není jen dobře známým kusem půdy domorodých obyvatel! Stále se ještě najdou místa, kam každoročně vyráží jen ti nejortodoxnější vyznavači turistiky a dobrodruhové. Máme pro vás několik tipů na nepříliš známá a přesto překrásná místa v České republice.

Jeníkovský kamenolom

Mezi obcemi Jeníkov a Lahošť a Oldřichov se nachází zatopený kamenolom, na první pohled připomínající krajinu jako z filmů o Vinnetouovi. Přestože se jedná o soukromý pozemek a zákaz koupání, v horkých dnech se tu místní obyvatelé radují z chladivé vody poměrně často. V okolí se nachází bohaté lesy, zatímco kamenolom má nádech drsných westernových kulis. Pokud budete respektovat nařízení, čeká vás netradiční výlet a opravdu překrásné okolí Krušných hor.

Kalvárie u Ostré

Ostré na Litoměřicku je možná na první pohled obyčejnou vesnicí, jakých je na severu Čech mnoho, ale kousek odtud se nachází fascinující sakrální stavba – Kalvárie se dvěma identickými barokními kapličkami na vrcholu a jednou kaplí uprostřed. Z Ostré vede ke Kalvárii křížová cesta s biblickými výjevy a pod schody se nachází vyhlídka. Věřící sem v květnu pořádají poutě a pro turisty je výšlap schodů s následným výhledem lákavý pro jednodenní výlet.

Sopka Komorní hůrka

Téměř pětisetmetrová sopka poblíž Františkových Lázní fascinuje místní i širokou veřejnost po staletí. Už sám Goethe, slavný německý básník, byl Komorní hůrkou inspirován a dokonce se podílel na jejím průzkumu, díky čemuž zde má do čedičové skály vytesán reliéf od neznámého sochaře. Se samotnou sopkou se pojí legenda o trpasličím králi, který vyslal své tři syny do světa, aby založili vlastní království. Pro fanoušky fantasy jasný tip na výlet!

Zámek Jezeří

Renesanční zámek Jezeří v Krušných horách nabízí spoustu zábavy pro děti i dospělé. Mimo prohlídky interiéru spojených s divadlem, osvětlujícím historické okamžiky původně středověkého hradu, zde najdete také muzeum se zvířecími lebkami a historickými povozy. Zaujme i strašidelnými historkami ověnčené tajemné sklepení se stylovou výzdobou a pokoj alchymistů. Třeba zde objevíte i kámen mudrců.

Kladská

Severně od Mariánských Lázní se nachází jedno nejkrásnějších místo Sladkovského lesa - Kladská. Naučná stezka skrze místní rašeliniště začínající u místního zámečku je neobvyklým a přesto zábavným způsobem, jak strávit odpoledne. Celá oblast spadá pod CHKO a rozkládá se na ploše 300 hektarů. Samotná naučná stezka měří přes 1,5 kilometru a část je dostupná i pro invalidy. V rašeliništi rostou borovice bažinní, tvořící na několika místech hustý prales a mimo jiné zde roste ve svém přirozeném prostředí masožravá rosnatka. Nachází se zde rovněž rybník, zavlažující přilehlé okolí, které je domovem pro chráněného rysa ostrovida.

Sleva byla přidána do výběru. Sleva je již obsažena ve výběru.
Přejít do sekce Můj výběr.
dostupné nedostupné neznámá dostupnost
Sleva byla přidána do výběru. Sleva je již obsažena ve výběru.
Přejít do sekce Můj výběr.
dostupné nedostupné neznámá dostupnost
Témata: pobyty, Česko


Slevový server garantuje: