SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Nejlepší dárek k Valentýnu? Romantický pobyt pro dva!

Nejlepší dárek k Valentýnu? Romantický pobyt pro dva!

Nejlepší dárek k Valentýnu? Romantický pobyt pro dva! Svátek zamilovaných Sv. Valentýn patří již několik k velice oblíbeným svátkům i přesto, že se nejedná o náš původní svátek. Není divu. Lidé si v tento den dávají najevo, jak moc se mají rádi. Nemusí jít pouze o zamilované páry, vyznat si lásku mohou členové rodiny a drobným dárkem můžete ocenit i dlouholeté přátelství.

Zajímavé je, že americký svátek Sv. Valentýn má evropské kořeny. Podle historiků byl Valentýn biskupem z Terni a žil ve 3. století. O jeho životě kolují dvě různé legendy. Podle první byl údajně popraven právě 14. února kvůli tomu, že tajně oddával zamilované páry. Druhá legenda zase vypráví, že Valentýn zemřel kvůli svým výjimečným léčitelským schopnostem.

Ať už je pravda jakákoliv, svátek Sv. Valentýna je dnes velmi populární. Zejména zamilované páry, ale i dlouholetí partneři v životě si v tento výjimečný den dávají drobnosti i drahé dárky z lásky. Oblíbené jsou samozřejmě květiny a šperky. Chybu ale v žádném případě neuděláte romantickým pobytem obzvláště, pokud při jeho nákupu ušetříte.

Oslavte sv. Valentýna v horách

Romantický pobyt pro dva může mít různé podoby. Jelikož se Valentýn odehrává v zimě, hodně žádoucí jsou pobyty na horách. Co také může být více romantického, než příjemný penzion, planoucí krb a zasněžené kopce všude kolem vás. Pokud to spojíte s příjemnými wellness aktivitami, z pobytu se vrátíte nejen ještě více zamilovaní, ale také skvěle odpočinutí.

TIP: Objednejte se 3-denní relaxační pobyt pro dva i s polopenzí v srdci Beskyd s neomezenou návštěvou bazénu a wellness.

Paříž - nejromantičtější město na světě

Horské radovánky nejsou pro každého. Krásného Valentýna můžete se svou drahou polovičkou strávit klidně ve městě. Za nejromantičtější město je zcela právem považována nádherná Paříž. Procházka po městě zakončená úžasnou večeří v některé z pařížských restaurací dodá svátku zamilovaných punc nezapomenutelnosti.

TIP: Za skvělou cenu si nyní můžete objednat 4-denní pobyt v Paříži zahrnující dopravu, ubytování a snídani. O zbytek programu se jistě zvládnete postarat sami. Úžasně romantická je například projížďka lodí po řece Seině.

Za luxusní péči do lázní

Výjimečně prožitého Valentýna nabízí také lázeňské pobyty. Vyrazit samozřejmě můžete do vyhlášených lázní v Maďarsku či na Slovensku, ale i u nás najdete zajímavé a velmi originální lázeňské pobyty na celý víkend. Na mysli nemáme pouze známé české lázeňské oblasti Karlovy Vary nebo Mariánské Lázně. Některé menší lázně mohou nabídnout více romantiky, než si dokážete představit.

TIP: Využijte lázeňský balíček VIP Královské péče pro dva v pivních lázních v Rožňové pod Radhoštěm. Těšit se můžete na unikátní procedury, vynikající snídaně a samozřejmě i na neomezené pití piva po celou dobu pobytu.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli Valentýnský dárek, udělejte si především čas sami na sebe a svého partnera a užijte si společně strávené chvíle. Vždyť nejhezčí je vždy dárek od srdce!Slevový server garantuje: