SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Cestování > Nejlepší lyžařská střediska u našich sousedů

Nejlepší lyžařská střediska u našich sousedů

Nejlepší lyžařská střediska u našich sousedů Na horách už dávno padl první sníh a ski areály se připravují na nápor milovníků zimních aktivit. V Česku je především lyžování velmi oblíbenou kratochvílí, kterou si ročně užívají desítky tisíc Čechů, nicméně od přelomu milénia se do popředí dostal i nyní rozšířený snowboarding. Na své si přijdou dokonce i ti, kteří dávají přednost rekreačnějšímu typu zábavy – například sáňkování. Ani na takové střediska nezapomínají a sáňkovací nebo bobové dráhy bývají u těch větších standardem.

Jestli se letos chystáte lyžovat k našim sousedům, máme pro vás tipy na ty nejlepší ski areály, kde si stoprocentně užijete, ať už s rodinou, s partnerem či partnerkou nebo klidně sami.

Polsko: Zielenec

25 kilometrů od Náchoda se na polské straně Orlických hor nachází rozsáhlé lyžařské středisko Zielenec ve výšce 900 metrů nad mořem.

Sníh se tu v zimním období stabilně drží a nabízí proto ideální podmínky pro ty, kteří nejsou ještě rozhodnutí, kam do zahraničí za sněhem vyrazit – do Zielence můžete totiž přijet i na poslední chvíli.

Sjezdovky jsou tu kratší a nabízí tak vynikající příležitosti pro začínající lyžaře. Snad i proto zde najdete mnoho trénujících skupin. Středisko samotné je rozděleno na dvě části, spojené lávkami pro pohodlný přejezd mezi nimi.

Slovensko: Tatranská Lomnica

Areál v Tatranské Lomnici patří mezi nejoblíbenější lyžařské areály na Slovensku a i mezi Čechy se těší znační oblibě, přestože jsou Tatry poměrně vzdálené.

Na své si přijdou běžkaři, pro které je zde vyhrazená tří a půl kilometrová trať, doplněná ještě dvěma o polovinu kratšími pro začínající běžkaře, vědoucí až do Velké Lomnice.

Sjezdovky nabízí Tatranská Lomnica pro začátečníky 500 metrovou na západní straně, oddělenou od samotného areálu, a další pak pro pokročilé i experty s náročnou tratí o délce přes 1200 metrů.

V areálu je také množství tradičních slovenských hospod i luxusnějších restaurací.

Rakousko: Semmering - Hirschenkogel

Kromě 14 kilometrů sjezdovek pro úplné začátečníky i pro milovníky adrenalinového sjezdu najdete v rakouském skiareálu Semmering – Hirschenkogel skiareálu spoustu specifických parků pro snowboardaře, sáňkovací trať, propracované tematické lyžování na sedmi nočních sjezdovkách a také možnost sjet si trasu světového poháru FIS (včetně nočního sjezdu se stylovým osvětlením).

Areál se přímo specializuje na noční lyžování a jedná se největší areál, který tuto oblíbenou aktivitu provozuje. Z Brna se do areálu dostanete za dvě a půl hodiny, kromě Semmering – Hirschenkogelu můžete navštívit areál Stuhleck s 25 kilometry dalších tratí.

Pokud hledáte lyžování v Česku, možná vás budou zajímat Nejoblíbenější lyžařská střediska v ČR.Slevový server garantuje: