SlevyDnes > Magazín SlevyDnes > Zábava > Únikovky – nový fenomén her pro dospělé

Únikovky – nový fenomén her pro dospělé

Únikové hry – nový fenomén her pro dospělé Únikové hry byly pro Čechy ještě před nedávnem něco neznámého, maximálně kratochvíle oddaných fanoušků, kteří hledali inspiraci v zahraničí. Jedná se o nový trend, který si v poslední době vydobyl stejnou oblibu, jako deskové hry nebo třeba běhání. Únikovky nebo-li také exit games, escape hry, únikové hry, jsou však zcela odlišené.

Základem každé únikové hry je jedna nebo více místností, které jsou tématicky upraveny jako labyrint, vězení, sklepení, cela ... cokoliv si dokážete představit.

Tým hráčů je poté seznámen s dějem hry a uzamčen v místnosti, přičemž jeho úkol je dostat se díky důvtipu, inteligenci a úsudku ven. Občas je třeba vyřešit nějakou logickou hádanku či rébus, jindy zase pročítat rekvizity knih a hledat v nich odpovědi, která vás posunou dál.

Téma hry záleží na tom, kam se na únikovku vydáte. Každá z nich je jedinečná a nabídne vám jiný zážitek a prostředí. Namátkou - Sherlockova kancelář, Asylum, Tepfaktor, Indiana Jones, Da Vinciho kód, Psychiatrická léčebna, Faust, Útěk z Alcatrazu, Mafia, Bunkr 13, Hangover, Faraonova kletba - je jen několik příkladů únikových her.

Ve velkých městech máte na výběr více možností, ale objektivně lze říci, že každá má co nabídnout, ať už jde o minimalistický psychologický thriller na vesnici či propracovanou akční únikovku s efekty v Praze. Můžete se vypravit i na venkovní exit game, kam se společně s ostatními dopravíte pod taktovkou scénáristů hry.

Ať už budete utíkat z vězení, pátrat po stopách zmizelých, prchat před monstry nebo pátrat po ztraceném pokladu, bavit se budete výtečně! Stačí se jen držet pravidel hry a trochu se vžít do příběhu.

Únikovky jsou zaměřené především na dospělé. To dovoluje scénáristům propracovat systém hádanek tak, aby šlo o skutečnou výzvu. Je to výborná volba pro partu přátel a firmy velmi často posílají své zaměstnance na únikovky v rámci teambuildingu.

Takže, proč to nezkusit? Rozhodně si nezapomeňte zkontrolovat aktuální přehled slev na únikovky pro ještě lepší cenu!Slevový server garantuje: